Paskelbta

Kaip įrengti miegamąjį, kad netektų gailėtis.

Teko skaityti ne vieną autorių, kurie teigia, jog miegamasis yra svarbiausia namų vieta, nes jame ilsimės ir atgauname jėgas.

Sutikčiau iš dalies. Miegamojo įrengimas, baldų, miegamojo lovos ir čiužinių kokybė yra labai svarbūs geram poilsiui, bet pats kambarys tikrai nenusipelno „namų centro“ titulo. Mažų mažiausiai todėl, kad tai nėra visos šeimos susibūrimo vieta, miegamasis ne tai, ką noriai demonstruosite svečiams, šis kambarys neskirtas ir aktyviam poilsiui. Todėl įrengdami jį patirsite mažiausiai galvos skausmo: jums nereiks rūpintis, ar čia bus patogu dar kažkam, išskyrus jus pačius; neteks svarstyti, ar kambaryje jauku bus lankytojams (ne svetainė!); nebūtina kviesti dizainerį, kuris suplanuos patalpą, mielą svetimai akiai (juk neteikiate viešbučio paslaugų?). Viską arba beveik viską, ko reikia būtent jums, galite nuspręsti ir pajusti patys. Įsivaizduokime, kad dizaineris bando jus įtikinti nestatyti lovos priešais langą, nes, pavyzdžiui, jūsų langai vitrininiai, beveik siekiantys grindis ir mėnesienos naktimis jums tai „kels nepatogumų“, o „privatumo bus per mažai“. Jūs ir tik jūs galite nuspręsti, tai yra, pajausti, ar norite patogiai atsigulę matyti vakarėjantį peizažą už lango. Ar mieliau žiūrėsite televizorių, tad langus-vitrinas galima palikti šone. Jūs galite patys nuspręsti, kaip įsirengti puikų miegamąjį kambarį. Jūs galite tai padaryti! Kad būtų lengviau, pateiksime keletą patarimų, kaip įrengti miegamąjį, kad netektų gailėtis ar pertvarkyti.

1. Pirmiausia įvertinkite turimą patalpą ir jos dydį, o taip pat – kambarių planavimo ypatumus. Į ką reikia atkreipti dėmesį pirmiausia? Nemažai žmonių savo būstuose įrengia ne atskirą miegamąjį, o vadinamą gyvenamąjį kambarį, kuriame yra ir poilsio, ir miego, ir svečių zona. Taip elgiasi taupantys vietą, mažuose būstuose gyvenantys asmenys. Taip pat – šeimos, kurios dar neturi vaikų arba vaikai jau suaugę; meniškos natūros ar mėgstantys naktimis darbuotis žmonės, pageidaujantys, kad visa, ko reikia, būtų pasiekiama ranka: ir lova, ir kompiuterio stalas, ir televizorius, ir fotelis su kavos staliuku, o gal net – supamas fotelis… Šiuo atveju teks pasirūpinti, kad miegui skirta zona bent vizualiai būtų atskirta nuo kitų gyvenamojo kambario zonų lengva dekoratyvia pertvara, širma, lentynų sienele ar didžiuliu akvariumu. O jei nemėgstate dažnai tvarkytis, bet neretai sulaukiate netikėtų svečių, pasirūpinkite įrengti pertvarą iš dekoratyvaus audinio, kabinamo palubėje ant bėgelių – taip labai greit paslėpsite miegojimo zoną nuo pašalinių akių. Gyvenamajame kambaryje įrengiant miegamąjį (miegui skirtą zoną) , baldus bei spalvas teks derinti tarpusavyje, taikytis prie jau esamų kitų baldų ir daiktų (tai jau kitų straipsnių tema). Todėl plačiau pakalbėsime apie atskiro miegamojo kambario įrengimą.

2. Miegamojo kambario įrengimą ir pirkinių planavimą pradėkite tik tada, kai sau atsakysite, ką miegamajame, be poilsio, dar ketinate veikti. Žiūrėsite televizorių? Būtent čia rinksitės drabužius dienai ir darysitės makiažą bei šukuositės? O gal šis kambarys – pati ramiausia namų vieta, kur užsuksite dieną atlikti keletą jogos pratimų ir pamedituoti? Tad jums reikės (arba nereikės, priklausomai nuo jūsų susikurtos miegamojo vizijos) ne tik miegui skirto baldo, bet ir TV staliuko ar komodos; gali reikti konsolės su veidrodžiu ir kokybišku apšvietimu – grožio procedūroms; galbūt drabužinę taip pat įrengsite miegamajame arba įsigysite rūbų spintą. Jei mėgstate skaityti gulėdami, būtinai prireiks nedidelės knygų lentynėlės, šviestuvo, kuris šviesos srautą nukreipia į skaitomą leidinį, bet ne skleidžia visame kambaryje. Miegamajame sunku išsiversti ir be spintelių prie lovos (TV pulteliams, knygoms, akiniams, arbatos puodeliui ar telefonui). Tačiau jei trūksta vietos, būkite kūrybingi: spintelę gali atstoti ir ant sienos kabinama lentynėlė ar patalynės dėžės viršus (juk esant didžiuliam estetiškos patalynės ir pledų, lovatiesių pasirinkimui, tikrai nedažnai naudositės patalynės dėže; joje nebent saugosite skirtingus pledus, žiemai ir vasarai skirtą patalynę, kurias naudojate skirtingu metu). Rinkdamiesi baldus, gerai įvertinkite patalpos kvadratūrą, tačiau ir mažame miegamajame galima gražiai ir patogiai įsikurti, jei pasirinksite ankštoms patalpoms tinkamus baldus. Taupant vietą, televizorių galima statyti ant komodos ar kabinti ant sienos; drabužių spintą gali pakeisti lubas siekianti drabužinė, kurioje tilps ir mažas stalelis bei veidrodis su apšvietimu – makiažui. Lova taip pat gali tapti puikia daiktų saugykla – rinkitės su stalčiais apačioje arba su specialia siaura, aukšta daiktadėže galvūgalyje, kuri tarsi pasislėps tarp lovos ir sienos. Vietą taupančių baldų pasiūlys kvalifikuoti baldų parduotuvių ar gamintojų konsultantai arba pagamins specialiai jums, pagal jūsų pateiktus brėžinius bei išmatavimus.

3. Atminkite: miegamojo lova yra pats svarbiausias baldas, todėl pirkinių sąrašą pradėkite nuo jos. Prie lovos dydžio, stiliaus, spalvos derinsite kitus baldus. Jei įmanoma, pasistenkite išvengti situacijos, kai lova statoma prie kurios nors kambario sienos šonu. Gyvenant dviese, tai vienam iš šeimos narių sukels nemažai nepatogumų. Tuo tarpu viengungio bute toks variantas nėra blogiausias. Nepamirškite, kad čiužinio kokybė ir patogumas yra ne mažiau, o gal net labiau svarbi už baldo patogumą. Apie čiužinių pasirinkimą nerašysime tik todėl, kad kiekvieno žmogaus poreikiai, sveikata ir net prioritetai – skirtingi. Svarbiausia, kad lova ir čiužinys būtų patogūs ir nubustumėt pailsėję, bet ne dar labiau pavargę nei vakare.

4. Kaip įsirengti miegamąjį, jums gali „patarti“ ne tik dizaino žurnalai ar gerai iliustruoti prekių katalogai. Nebijokite eksperimentuoti, drąsiai svajoti ir kurti. Juk šiame kambaryje beveik pusę gyvenimo leisite jūs, o ne svetimi žmonės. Tad jūs ir tik jūs žinote, kas jums geriausia bei kas nuteikia ramiam ir kokybiškam poilsiui. Ir dar: kartais geriau pigesnis patogus baldas ir rami galva, negu miegas ant prabangios už kreditą nusipirktos lovos ir galvos skausmas, kaip tą kreditą reikės grąžinti. Paprastai rekomenduoju rinktis pardavėjus, kurie siūlo gerą kainos ir kokybės santykį bei atsižvelgia į visų pirkėjų poreikius bei galimybes.

Paskelbta

Spalvotas gyvenimas: ką apie jį žinome?

Autorius: Daiva Norkienė

„Gyvenimas už genį margesnis“,  – skelbia liaudies išmintis. Kitiems jis “dryžuotas lyg zebras: tamsią juostą visada keičia šviesi”. Žmonės nuo neatmenamų laikų intuityviai suvokė spalvų reikšmę savijautai bei sveikatai, o gyvenimo lyginimas su gyvūnais taip pat ne atsitiktinis.
Skaityti toliau: Spalvotas gyvenimas: ką apie jį žinome?