Paskelbta

5 Patarimai, kurie padės sukurti skandinaviško stiliaus interjerą.

skandinaviško stiliaus interjeras

Skandinaviškas stilius yra vienas iš populiariausių šiuolaikinių stilių. Šio stiliaus projektai yra paplitę visame pasaulyje, nuo Graikijos iki Argentinos.

Tačiau didžiausia paklausa yra šiaurinio klimato šalyse.

Skandinaviško stiliaus sėkmė priklauso nuo optimalių tautinių ir tarptautinių derinių. Stiliaus estetika nėra kilusi iš Suomijos, Norvegijos, Švedijos ir Danijos šalių kultūros ar istorijos, ji priklauso nuo išskirtinės klimato zonos ir geografinės padėties.
Skandinaviškame stiliuje naudojamos medžiagos, būdingos šiam regionui – visų pirma, tai yra įvairaus tipo mediena, pradedant nuo nuvirtusio medžio kamieno ar kelmo ir baigiant poliruotų grindų plokštėmis.

Skandinaviško stiliaus aplinkoje labai vertinama pasaulinė ekologiškumo, švarumo, natūralumo ir šviesių bei erdvių kambarių tendencija. Dizaineriai iš viso pasaulio pradėjo kurti skandinavišką interjerą, tačiau dažnai neišnagrinėdani stiliaus esmės, kopijuodami tik formą ir nesuprasdami turinio.

Visa tai tampa tikru nesusipratimu, kai aklai nukopijuojant ir perkeliant į svetimą aplinką skandinaviško stiliaus elementus, gaunamas neharmoningas interjeras, prarandamas gyvumas ir šviežumas.

Paslaptis slypi tame, kad skandinaviškas stilius, kaip ir visi šiuolaikiniai stiliai, nėra pagrįstas griežtų taisyklių suvedimu, o priėmimu ir supratimu. Nėra prasmės ardyti stilius į detales, daug svarbiau suprasti jų esmę, nes jie kasdien vystosi, ir kiekvienas dizaineris gali prisidėti prie stiliaus formavimo.

Originalūs skandinaviški interjerai nebuvo sukurti iš karto, jie ilgą laiką buvo pildomi baldais ir aksesuarais.
Iš pradžių, buvo tik pagrindiniai baldai, o vėliau, laikui bėgant interpiami ir kiti elementai.

Skandinaviškas stilius susieja viską į vieną visumą, spalvas ir tekstūras, o trūkstamas dalis pakeičia natūraliomis formomis – kelmas vietoj naktinio stalo, šakos kaip pakabos ar šviestuvai, o medžio kamienas su tikliniu stalviršiu tampa kavos staliuku.

Tuo pat metu skandinaviškas stilius visiškai paneigia istorinių stilių baldus. Jei Paryžiuje blusų turguose vis dar galima rasti gerų klasikinių baldų ar rokoko baldų, tai Suomijoje ir Norvegijoje, iš kur kilo skandinaviškas stilius, lengviau rasti tinkamą kelmą ar briedžių ragus, nei kažką iš praeities.
Balta skandinaviško stiliaus sienų spalva taip pat nėra atsitiktinė – ji sujungia visas interjero dalis į vieną visumą, slepia nesuderinamumus, o svarbiausia, pakartotinai atspindi saulės spindulius, užpildydama kambarius šviesa, kurios šiaurinėse šalyse taip trūksta.

Skandinaviško stiliaus neįmanoma įsivaizduoti be didelių langų, ant kurių dažniausiai nėra kabinamos užuolaidos, o tik retkarčiais permatomas tiulis arba baltas medvilninis audinys.

Medienos tekstūra ir sienų balinimasmas yra puikus derinys, tačiau stilius blėsta be ryškios spalvos akcentų. Tuo pačiu metu reikėtų vengti daugiaspalviškumo – skandinaviško stiliaus interjeruose rekomenduojama naudoti ne daugiau kaip vieną ar dvi spalvas naudojant akcentus, o ne dažant didelius sienų plotus ar perkant masyvius ryškius baldus.

Šiaurinės gamtos šaltį skandinaviškas stilius kompensuoja įvairiais tekstilės gaminiais, pradedant nuo didelių megztų vilnonių pledų ir baigiant ryškiais kilimėliais ir servetėlėmis. Įvairios pagalvės ir pufai, kailis ant grindų ir lovos užtiesalas sukuria skandinaviškam stiliui šilumos ir jaukumo.
Skandinaviškas stilius yra labai populiarus visame pasaulyje, nes jis visų pirma skirtas žmonėms, o ne jų statusui pabrėžti.

Tikrai jauku ir patogu gyventi tokiame interjere, be to, puikius rezultatus galima pasiekti be didelių išlaidų, sujungiant aukščiau minėtus punktus ir City baldus.
Skandinaviškam interjerui gamta visuomet artima, o dideliuose miestuose taip dažnai to trūksta.

5 PATARIMAI, KURIE PADĖS SUKURTI SKANDINAVIŠKO STILIAUS INTERJERĄ

1. Naudokite medienos tekstūrą balduose ir grindyse. Visose namo patapose (išskyrus virtuvę ir vonios kambarį) rekomenduojama naudoti tą pačią grindų dangą.

2. Sienas geriausia būtų nudažyti baltos arba šviesiais pilkos spalvos atspalviais.

3. Verta derinti modernius baldus su vintažiniais akcentais.

4. Interjere turi būti natūralių elementų, kuriuos galima naudoti ne tik kaip dekorą, bet kurie atliktų vienokią ar kitokią funkciją.

5. Daugybė tekstilės gaminių padės sujungti įvairius interjero elementus ir užpildyti kambarį šiluma ir jaukumu.

Daug šviesų ir šiek tiek spalvų! Būtent dėl ilgų žiemų, šiauriečiai mėgsta didelius langus bei didžiulius šviestuvus, tad tą panaudoti galite ir Jūs.

Visai nesenai Skandinaviškame stiliuje atsirado spalvos. Tad jeigu jas mėgstate, o balta ir visi kiti pasteliniai atspalviai Jūsų netenkina, ieškokite šio amžiaus viduriui būdingų modernaus stiliaus ryškių spalvų kėdžių bei sofų, kurios neabejotinai įneš žaismingumo į Jūsų namus. Spintų, komodų ir kitų baldų rankenėles puošia medinės ar metalinės detalės. Naktiniai staliukai, stalai ir kėdės gali turėti arba tipines išskleistas kojas, arba tiesas, elegantiškas, kurios kambariui suteiks Neoklasikinio stiliaus prieskonį. 

Jau susipažinote su pagrindinėmis stiliaus subtilybėmis, tačiau Skandinaviškas stilius turi dar keturias grupes, kurios šiek tiek skiriasi viena nuo kitos.

Būtinai sekite mūsų blog‘o naujienas, kadangi netrukus su kiekvienu stiliumi Jus supažindinsime dar išsamiau!